ПАЦІЄНТАМ

Репродуктивна медицина та хірургія
(гінекологія та урологія)

СЕМЕНЮК
Людмила Миколаївна

завідувач відділу репродуктивної медицини та хірургії,
доктор медичних наук, доцент

АМБУЛАТОРНО-ПОЛІКЛІНІЧНА ДОПОМОГА

Кловський узвіз 13а, поверх 2, кабінети 218, 220
телефон: (044) 253-66-28

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЕНДОКРИННОЇ ПАТОЛОГІЇ (порушення менструального циклу, ПМС, патологія клімаксу, ендокринне безпліддя, синдром полікістозних яєчників, гіперпролактинемія, патологія ендометрія, ендометріоз, доброякісні пухлини матки та яєчників, ожиріння, метаболічний синдром; остеопороз)

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЇ ШИЙКИ МАТКИ, ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬСТАТЕТВИХ ОРГАНІВ, АНОМАЛІЙ ЗОВНІШНІХ ТА ВНУТРІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

ІНДИВІДУВАЛЬНИЙ ПІДБІР КОНТРАЦЕПЦІЇ

ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ (прегравідарна підготовка)

ПРОФІЛАКТИЧНІ ОГЛЯДИ

ОБСЯГИ ОБСТЕЖЕНЬ:

– ЗАГАЛЬНОКЛІНІЧНІ
– ГОРМОНАЛЬНІ
– БАКТЕРІОЛОГІЧНІ
– ЦИТОМОРФОЛОГІЧНІ
– УЛЬТРАЗВУКОВІ
– КОЛЬПОСКОПІЧНІ

МАЛІ ГІНЕКОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ:

– НА ШИЙЦІ МАТКИ (біопсія шийки матки, радіохвильова хірургія)
– НА ЕНДОМЕТРІЇ (біопсія)
– НА МАТКОВИХ ТРУБАХ (дослідження прохідності)

маммолог, онколог, хирург

Аксёнов Алексей Анатольевич

Приветствуем Вас на нашей страничке!!!

«Центр ендокринної мамології» забезпечений сучасним ультразвуковим, рентгенологічним, ендоскопічним, лабораторним, а також іншими видами необхідного обладнання та інструментарію, що дозволяє пацієнтам з патологією молочних залоз отримати кваліфіковану, що відповідає міжнародним стандартам, медичну допомогу.

До основних напрямів діяльності «Центру ендокринної мамології» відносяться: скринінг, діагностика, профілактика захворювань, лікування, реабілітація, інформаційно-просвітницька робота, консультативна робота.

Великий досвід фахівця – мамолога та оптимально підібране устаткування дають можливість комплексно оцінити стан молочних залоз і встановити діагноз протягом одного робочого дня. «Центр ендокринної мамології» активно співпрацює з «Національним інститутом раку» і провідними фахівцями країн Євросоюзу з метою створення оптимальних умов діагностики та лікування пацієнтів мамологічного профілю.

Застосовувана в даний час в центрі система комплексного обстеження молочних залоз вважається максимально ефективної і економічно раціональною. Комплексний підхід до кожного окремого випадку доводять свою високу ефективність у виявленні ранніх, доклінічних форм раку молочної залози у 80-90% випадків.

pr-tab-2-1Молочна залоза є класичним органом-мішенню, що зазнають на собі дію безлічі гормонів. На тлі таких фізіологічних подій, як менструальний цикл, вагітність, лактація і менопауза, молочні залози підпадають під вплив 15 гормонів. Прямий вплив на молочну залозу надають статеві стероїдні гормони яєчників – естрогени, прогестерон. Опосередкований вплив на тканину молочної залози надають гормони щитовидної залози, надниркових залоз, підшлункової залози. Дисбаланс цих гормонів призводить до порушення функції органу, появи болів, набряклості, дискомфорту, а тривалий патологічний гормональний вплив на тканину молочної залози призводить до морфологічної перебудови тканин (порушення співвідношення) молочної залози, в слідстві чого формуються фіброаденоми, кісти, локальні або дифузні гіперплазії, що значно підвищує ризик виникнення раку молочної залози. Підвищення пролактину або зниження функції щитовидної залози (гіпотиреоз) призводять до появи виділень з соска. Дисгормональні стан можуть виникати при різкому коливанні маси тіла, інфекційних захворюваннях, емоційних перевантаженнях (стрес, депресія, невроз), свідому відмову від грудного вигодовування без медичних на те показань, перериванні вагітності, зловживанні алкоголем, куріння і т.д. Навіть любов до засмаги може порушити нормальне життя гормональної сфери. Таким чином, молочна залоза постійно знаходиться під впливом комплексної взаємодії різних гормонів, дисбаланс яких призводить до патологічних станів молочних залоз.

pr-tab-3-1Мамографія – золотий стандарт візуалізації патології молочної залози.

Цей метод використовує кожна жінка після 40 років для виявлення дрібних, що не відчуваються руками пухлин в молочній залозі. Ефективність мамографії незаперечна і підтверджена мільйонами досліджень. Наш центр оснащений новітнім рентгенологічним обладнанням, що дозволяє отримувати високоякісні зображення в цифровому форматі, а оцінкою отриманих зображень займаються фахівці вищого класу з великим практичним досвідом. Дослідження безболісне, променеве навантаження мінімальна, від початку дослідження до видачі друкованого висновку лікаря – рентгенолога проходить не більше 30 хв.

Для жінок у яких є сумніви:

Показання для проведення мамографії:

  1. Вік 40 років і більше.
  2. Біль в молочних залозах
  3. Виділення із сосків
  4. Вузли, ущільнення в молочних залозах
  5. Наявність раку молочної залози або раку яєчників у родичів по материнськійлінії (бабка, мати, сестра).

pr-tab-3-2

Ультразвукове обстеження молочних залоз проводиться в I фазу менструального циклу (7-10 дні від початку менструації) і є найбезпечнішим методом діагностики.

УЗД молочних залоз – хороший помічник в діагностиці будь-яких відхилень, виявлених лікарем при огляді пацієнтки, виявлених на мамографії, МРТ, КТ або при самообстеженні. УЗД допомагає оцінити структуру знайденого вогнища і контролювати точне попадання голки в освіту при проведення біопсії.

pr-tab-4-1

Біопсія молочної залози

На сьогоднішній день актуальність проблеми раку молочної залози як в Україні, так і в усьому світі залишається високою і в структурі онкологічних захворювань у жінок посідає перше місце. Щорічний приріст захворюваності відзначається в усіх країнах. Основні надії на успіх в лікуванні цієї патології пов’язані з ранньою діагностикою, а вибір правильної тактики лікування у хворих з новоутвореннями молочних залоз не можливий без отримання зразка пухлинної тканини, тобто без проведення біопсії, яка дозволяє визначити біологічні параметри пухлини.

На сьогоднішній день існують наступні види біопсії:

ТАПБ (тонкоигольная аспирационная пункційна біопсія) під контролем УЗД -найдоступніший, швидкий і дешевий метод. Однак, приблизно, більш ніж в30% випадків цей метод не здатний встановити точний діагноз через бідністьодержуваного матеріалу. Застосування цього методу доцільно у пацієнток зкістозними утвореннями молочних залоз, а також при розташуванні вузловогоосвіти в зоні ризику пошкодження навколишніх тканин (судин, нервів), абоблизько до грудної стінки.
pr-tab-5-1pr-tab-5-2
Трепан-біопсія пухлини молочної залози під контролем УЗД – високоінформативний і найточніший метод діагностики. Він дозволяє отримати гістологічний матеріал з пухлини завдаючи мінімальну травму тканин молочної залози. Його точність варіює в межах 95-98%. Застосування цього методу доцільно у пацієнток з вузловими утвореннями молочних залоз, підозрілими на рак або свідомо раковими вузлами за даними огляду, УЗД або мамографії. На сьогоднішній день цим методом віддають перевагу досвідчені мамологи усього світу.
pr-tab-5-3pr-tab-5-4

Галактодуктографія

Виділення з соска молочної залози, не пов’язані з вагітністю та лактацією, зустрічаються, за різними даними, у 50 – 70% жінок і це друга після болю причина зверненнями жінки до мамолога. Найчастіше цей симптом є наслідком гормонального дисбалансу організму жінки, проте не можна забувати, що в деяких випадках виділення з соска є єдиним проявом розвивається внутрипротоковой пухлини малого розміру – папіломи або раку.

pr-tab-6-1

Дуктография (галактографія) – як один з методів діагностики проток молочної залози, допомагає виявити внутрипротоковое освіту, а отже своєчасно почати лікування. Техніка проведення дуктографии (галактографіі) нескладна – сосок і ареола грудей обробляються спиртом, потім лікар, акуратно натискаючи за ареолой, визначаючи з якого отвору в соску виділяється рідина. У цей отвір вводиться тонка голка з притупленим кінцем і проток заповнюється рентгеноконтрастні речовини. Потім пацієнтці виконується мамографія (рентген дослідження молочних залоз у двох проекція)

pr-tab-6-2pr-tab-6-3

pr-tab-7-1

Ендоскопічне дослідження молочних проток –

новий етап в ранній діагностиці раку грудей

Завдяки стрімкому розвитку оптичної техніки, сьогодні ендоскопічне дослідження молочних проток – МАММОДУКТОСКОПІЯ – широко застосовується в США, Японії, Німеччини та інших країнах.

МАММОДУКТОСКОПІЯ – дуже ефективна в ранній діагностиці раку грудей, тому що дозволяє виявити ті стадії захворювання, які ще недоступні ні для мамографії, ні для УЗД, а розміри внутрипротоковой пухлини складають менше 1 мм.

З 2012 року Мамма ДУКТОСКОПІЯ доступна і в Україні!

МАММОДУКТОСКОПІЯ – амбулаторна процедура тривалістю 15-20 хвилин, яку проводять під місцевим знеболенням без ін’єкції.

Відеосистема збільшує зображення в 50 разів, передає його на дисплей і реєструє на жорсткому носії в цифровому режимі.

МАММОДУКТОСКОПІЯ не є альтернативою мамографії у безсимптомних жінок, проте у пацієнток з патологічними виділеннями з сосків поєднує в собі можливості цитологічного дослідження, контрастною дуктографии, УЗД та МРТ.

Переваги МАММОДУКТОСКОПІІ:

– Пряма візуалізація і оцінка молочних проток;

– Здатність виявлення внутрипротокового новоутворення розміром до 1 мм;

– Можливість точкової прицільної біопсії під візуальним контролем;

– Безболісність дослідження.

Обмеження МАММОДУКТОСКОПІЇ:

– аномалії і анатомічні особливості молочних проток (покручені, розгалужені, що виходять під гострим кутом).

Приклад.

Пацієнтка Ш-ва А.П. 1976 року народження звернулася зі скаргами на кров’янисті виділення з лівого соска, які помітила на нічній сорочці 3 місяці тому. Консультувала в іншій установі, де були проведені цитологічне дослідження виділень, мамографія і УЗД. Патології не виявлено. Встановлено діагноз «синдром патологічної секреції». Протягом місяця приймала Мастодинон і Прожестожель. Виділення не припинилися.

На прийомі в нашій клініці візуально і пальпаторно молочні залози не змінені. З лівого соска з одного протоки отримані рясні кров’янисті виділення. Цитологічне дослідження – гемосідерофагі, еритроцити у великій кількості (непрямі ознаки внутрипротоковой папіломи). Мамографія та УЗД – патології не виявлено.

Пацієнтці запропонована і проведена МАММОДУКТОСКОПІЯ.

ВІДЕО: https://youtu.be/IakqE0MuFtI

У 3 см від верхівки соска освіту до 2 мм в діаметрі, фіксоване до стінки протоки широкою основою і множинними тонкими фіброзними тяжами (по типу павука в центрі павутини), з неоднорідний за структурою і кольором поверхнею. Протоки заповнені каламутним кров’яним вмістом. При цитологічному дослідженні матеріалу виявлені ознаки внутрипротоковой папілломи.Паціентке виконана секторальна резекція лівої молочної залози, при остаточному гістологічному дослідженні підтверджена внутрішньопротокова папілома.

Склерозування кіст молочних залоз

Метод полягає в пункції кістозного освіти, аспірації вмісту з одномоментним введенням препарату-склерозанта. Пункція кісти виконується під УЗ-контролем, отриманий аспірат піддається строковим цитологическому вивчення. Якщо при контрольному УЗД кіста повторно наповнюється, а цитологічне дослідження евакурованного вмісту кісти не становить загрози пацієнту, в порожнину вводиться склерозант, що викликає її склеювання. Склерозування піддаються рецидивні кісти молочних залоз без ознак атипії.

Пневмокістографія

Більшість кіст молочних залоз є простими і не загрожують здоров’ю або життю пацієнтки. Однак існує певний вид кіст – складні кісти, які потенційно небезпечні. Різні літературні джерела свідчать про частоту розвитку раку в складних кістах від 3,3 до 12%. Даний вид кіст молочних залоз потребує додаткового обстеження і одним з таких обстежень є пневмокистографія.

pr-tab-9-1pr-tab-9-2

 

 

 

 

 

У положенні пацієнтки лежачи на спині або на боці, рука відведена за голову на стороні виконання маніпуляції. Під контролем УЗД, шприцом видаляється вміст кісти і в порожнину кісти вводиться повітря. Маніпуляція безболісна (за бажанням пацієнтки може використовуватися місцеве знеболення). Після процедури необхідно виконати мамографію (протягом декількох годин).

pr-tab-9-3

 

 

 

 

pr-tab-7-1

Ендоскопічне дослідження кіст молочної залози –

новий етап в ранній діагностиці раку грудей

Завдяки стрімкому розвитку оптичної техніки, сьогодні ендоскопічне дослідження можливо провести практично в будь-якому куточку людського організму. МАММОКІСТОСКОПІЯ (ендоскопічне дослідження кісти молочної залози) – дуже ефективна в ранній діагностиці раку грудей, тому що дозволяє виявити найдавніші форми раку, розміри якого становлять менше 1 мм.

Маскуються в кістах ракові пухлини зустрічаються досить часто (різні літературні джерела свідчать про частоту розвитку раку в складних кістах від 3,3 до 12%), і на ранніх етапах розвитку вони недоступні УЗД і мамографії.

З 2012 року МАММОКІСТОСКОПІЯ доступна і в Україні!

МАММОКІСТОСКОПІЯ – амбулаторна процедура тривалістю 15-20 хвилин, яку проводять під місцевим знеболенням і добре переноситься пацієнтками.

Відеосистема збільшує зображення в 50 разів, передає його на дисплей і реєструє на жорсткому носії в цифровому режимі.

МАММОКІСТОСКОПІЯ поєднує в собі можливості цитологічного дослідження, контрастною Пневмокістографія, УЗД та МРТ.

Переваги МАММОКІСТОСКОПІІ:

– Пряма візуалізація і оцінка внутрішньої поверхні кісти молочної залози;

– Здатність виявлення новоутворення розміром до 1 мм;

– Можливість точкової прицільної біопсії під візуальним контролем;

– Безболісність дослідження.

Маркування пухлини

Маркування пухлини до операції дозволяє точно локалізувати пухлину в органі і відповідно, забезпечує хірургу легкий і швидкий пошук об’єкта, що цікавить, його видалення з мінімальним пошкодженням здорових тканин, зменшує тривалість операції та кількість ускладнень після неї. Розмітку виконують як під ультразвуковим контролем, так і під контролем рентген-мамографії.

pr-tab-11-1pr-tab-11-2pr-tab-11-3

Ми виконуємо повний спектр лікувально-діагностичних послуг «ВІД КОНСУЛЬТАЦІЇ ДО ОПЕРАЦІЇ». Хірургічне втручання на молочній залозі – найвідповідальніший етап лікування.

pr-tab-12-1

«Центр ендокринної мамології» розробив для своїх пацієнток індивідуальний комплексний підхід до кожного випадку, що значно підвищує ефективність діагностики та лікування пацієнток мамологічного профілю.

В умовах центру виконуються сучасні органозберігаючі операції на молочній залозі. Пріоритетом для нас є радикалізм операції і збереження естетичних властивостей органу.

pr-tab-12-2

З метою створення оптимальних умов діагностичного процесу і розробки тактики лікування для пацієнток з раком молочної залози, на базі «Центру ендокринної мамології» передбачена консультація хірурга – онколога, наукового співробітника «Національного інституту раку».

pr-tab-13-1

Костриба ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ

Спеціалізація: онкохірургія, онкопластичною хірургія молочної залози.

Стаж роботи за фахом: 17 років

Кваліфікаційна категорія: вища

ЕНДОКРИНОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

ЕНДОКРИНОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Є КЛІНІЧНОЮ БАЗОЮ 3-Х НАУКОВИХ ВІДДІЛІВ:

ВІДДІЛ
ПРФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ
цукрового діабету
та його ускладнень

ВІДДІЛ
НЕЙРОЕНДОКРИНОЛОГІЇ
та загальної ендокринології

ВІДДІЛ
ДИТЯЧОЇ
ЕНДОКРИНОЛОГІЇ

ЯКІСТЬ ОБСТЕЖЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ

Усі хворі обстежується згідно міжнародним рекомендаціям,
загальноприйнятим в Україні та локальним протоколам.

НАШІ ВПРОВАДЖЕННЯ:

- добовий моніторинг глюкози за допомогою CGMS СИСТЕМНИЙ КОНТРОЛЬ МОНІТОРИНГУ РІВНЯ ГЛЮКОЗИ.

- VAC – ТЕРАПІЯ ТА ВИМІРЮВАННЯ ТИСКУ КИСНЮ В ТКАНИНАХ (TCPО2) у хворих з синдромом діабетичної стопи.

- АНГІОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СУДИН НИЖНІХ КІНЦІВОК, КОРОНАРНИХ ТА БРАХІОЦЕФАЛЬНИХ СУДИН, З ВИКОНАННЯМ БАЛОННОЇ АНГІОПЛАСТИКИ ТА СТЕНТУВАННЯМ У ВІДДІЛЕННІ ІНТЕРВЕНЦІЙНОЇ РАДІОЛОГІЇ.

- 89% хворих ВИПИСАНО З ОДУЖАННЯМ АБО ПОЛІПШЕННЯМ СТАНУ.

ЩОРІЧНО ЛІКУЄТЬСЯ понад 1100 хворих

ТЕРАПЕВТИЧНИЙ СТАЦІОНАР

НАУКОВА КУРАЦІЯ

СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА

ТЕРАПЕВТИЧНОГО ПРОФІЛЮ

Кловський узвіз 13а, поверх 4,
телефон: (044) 254-32-16

КОГУТ
Дмитрий Георгиевич

завідувач ендокринологічного відділення

СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА ПАЦІЄНТАМ З ЕНДОКРИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ

ДОБОВИЙ МОНІТОР РІВНЯ ГЛЮКОЗИ В КРОВІ (CGMS)

СУЧАСНИЙ КАБІНЕТ «ДІАБЕТИЧНА СТОПА»

ДОТРИМАННЯ СТАНДАРТІВ ТА ПРОТОКОЛІВ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ, КРАЩОГО СВІТОВОГО ДОСВІДУ

СУЧАСНИЙ КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЕНДОКРИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИЙ МЕДИЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА

Харківське шосе, 121, хірургічний корпус, поверх 4,
телефон: (044) 560-02-56

ГІНЕКОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ:

– БІОПСІЯ ШИЙКИ МАТКИ
– ВИДАЛЕННЯ ПОЛІПІВ
– ОПЕРАЦІЇ ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ БАРТОЛІНІЄВОЇ ЗАЛОЗИ
– РОЗДІЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНІ ВИШКРІБУВАННЯ
– ГІСТЕРОСКОПІЯ, ГІСТЕРОРЕЗЕКТОСКОПІЯ
– ЛАПАРОСКОПІЧНІ ОПЕРАЦІЇ НА ДОДАТКАХ
– РЕКОНСТРУКТИВНО-ПЛАСТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ ПРИ БЕЗПЛІДДІ
– ЕКСТИРПАЦІЯ МАТКИ ЛАПАРОСКОПІЧНИМ, ЛАПАРОТОМІЧНИМ ТА ВАГІНАЛЬНИМ ДОСТУПОМ
– КОНСЕРВАТИВНІ МІОМЕТОМІЇ
– ОПЕРАЦІЇ ПРИ ОПУЩЕННЯХ ТА ВИПАДІННЯХ МАТКИ
– ОПЕРАЦІЇ ПРИ АНОМАЛІЯХ РОЗВИТКУ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
– ХІРУРГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПІСЛЯПОЛОГОВИХ ДЕФЕКТІВ, М’ЯЗІВ ТАЗОВОГО ДНА

ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИЙ МЕДИЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

ОПЕРАЦІЇ ПІДВИЩЕНОЇ СКЛАДНОСТІ

ПОЄДНАНІ ОПЕРАТИВНІ ВТРУЧАННЯ ПРИ ХІРУРГІЧНІЙ, ГІНЕКОЛОГІЧНІЙ ТА ЕНДОКРИННІЙ ПАТОЛОГІЇ

КОМФОРТНІ УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ

КОНТАКТИ

ТЕЛЕФОНИ РЕЄСТРАТУРИ:

(044) 253-66-28

(044) 254-54-62

E-MAIL: info@endocenter.kiev.ua

АДРЕСА:

м.Київ, Кловський узвіз, 13а